Dwa na dwa w czwartek

16 lis 2023 | Mecze

Oba swoje ligowe mecze wygrały nasze młode zawodniczki - młodziczki pokonały Dziewiątkę Legnica, a juniorki Zagłębie Lubin.

Czwarte zwycięstwo w trwającym sezonie zanotowały podopieczne Martyny Michalak. Kobierzyczanki zaczęły spotkanie z Dziewiątką Legnica bardzo pewnie, bo od prowadzenia 4-0, a chwilę później 9-2 (9'). Duża w tym zasługa Lilianny Zachilskiej, która odbijała rzuty rywalek, a to pozwalało Kobierkom na wyprowadzanie szybkich kontrataków (11-4 w 14'). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-8.

Po zmianie stron naszym zawodniczkom nie grało się już tak łatwo. Przeciwniczki znacznie poprawiły grę w defensywie, a przy tym skuteczność w ataku (19-14 w 31'). Kobierzyczanki miały problem z zatrzymaniem najlepszej strzelczyni UKS-u, Alicji Rogali (24-20 w 37'). Zespół z Legnicy zdołał jeszcze zmniejszyć straty do dwóch trafień, ale na więcej brakło czasu. 

Ostatecznie KPR wygrał 31-29, co daje mu czwarte zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek. W przyszły weekend Kobierki pojadą do Żórawiny, gdzie zmierzą się z tamtejszym Chrobrym.

 

KPR Gminy Kobierzyce - UKS Dziewiątka Legnica 31-29 (16-8)
Kobierki: Zachilska, Strączek - Majer, Martyniak 1, Werowska 1, Roznerska 1, Wnęk N. 9, Leżaj 2, Żarnowska, Cesarz, Nahrebecka 1, Koprowska 8, Szczęśniak, Rogowska, Winter 7, Florecka
karne: 3/8
kary: 14 min. (Koprowska x2, Martyniak, Wnęk N., Leżaj, Nahrebecka, Szczęśniak)

Nie mniej emocji przyniósł mecz juniorek. Podopieczne Beaty Skalskiej i Grażyny Janczak wygrały, co prawda, 29-22, ale spotkanie było bardziej zacięte niż można by to wnioskować po wyniku.

Pierwsza połowa to w zasadzie nieustająca wymiana ciosów. Mimo dobrej postawy Natalii Maćkowiak w bramce Kobierki nie mogły wypracować sobie przewagi (7-6 w 16'). Szczególne problemy miały z zatrzymaniem Martyny Szczędor i Matyldy Brzezińskiej, które przed zmianą stron były autorkami ośmniu z trzynastu trafień zespołu (10-10 w 22'). Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 14-13.

Trzeci kwadrans gry wyglądał podobnie, a minimalne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (19-20 w 44'). Bardzo dobrą zmianę na rozegraniu w Kobierzycach dała Ewa Wawrzkiewicz. Młoda zawodniczka nie tylko brała na siebie ciężar zdobywania bramek, ale i asystowała koleżankom z zespołu (23-20 w 49'). Poprawienie skuteczności pozwoliło gospodyniom na odskoczenie z wynikiem (26-22 w 54'). Ostatecznie wygrały 29-22. 

To było szóste zwycięstwo podopiecznych Beaty Skalskiej w Dolnośląskiej Lidze Juniorek. Kobierzyczanki mają na swoim koncie osiemnaście punktów i są w zasadzie pewne pozycji wiceliderek. Do rozegrania został im jeden mecz - z prowadzącymi w tabeli reprezentantkami Victorii Świebodzice. 

KPR Gminy Kobierzyce - SMS Zagłębie Lubin 29-22 (14-13)
Kobierki: Maćkowiak - Pawełek 11, Dobrowolska 1, Warzecha, Ozdarska, Basiuk, Bejmowicz 2, Wronkowska 4, Kamińska, Dobrzyniecka 1, Kozdrowska 1, Smoleń 4, Wawrzkiewicz 5
karne: 3/4
kary: 8 min. (Bejmowicz, Smoleń - czerw. kartka w 60').