Bez problemów w Kielcach

18 wrz 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze kobiet. Wicemistrzynie Polski pokonały pewnie na wyjeździe beniaminka, Suzuki Koronę Hamdball Kielce 26-19 i tym samym awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli.

KPR Gminy Kobierzyce odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w PGNiG Superlidze kobiet. Wicemistrzynie Polski pokonały pewnie na wyjeździe beniaminka, Suzuki Koronę Hamdball Kielce 26-19 i tym samym awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Początek meczu to strzelecka niemoc obu zespołów, wynik spotkania otworzyła dopiero w 3’ Zuzanna Ważna, a tuż po niej trafiła Mariola Wiertelak (0-2 w 3’). Kobierzyczanki dominowały na parkiecie, dzięki czemu już po niecałych dziesięciu minutach prowadziły w Kielcach 7-2 (9’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej często kończyły bramkami z kontrataków, a skuteczne w tym elemencie były zarówno kapitan zespołu, Mariola Wiertelak, jak i Natalia Janas (8-12 w 19’). Po drugiej stronie boiska największe zagrożenie stwarzały Magdalena Kowalczyk oraz Marta Rosińska. Kielczanki złapały wiatr w żagle w drugim kwadransie i powoli zmniejszały straty. Rezultat po pierwszych trzydziestu minutach ustaliła Honorata Gruszczyńska.

Kobierzyczanki świetnie rozpoczęły drugą połowę. Tuż po zmianie stron podopieczne Edyty Majdzińskiej podkręciły tempo i podwyższyły prowadzenie do pięciu trafień (13-18 w 33’), a chwilę później przewaga KPR-u wynosiła już siedem oczek (13-20 w 40’). Wicemistrzynie Polski uszczelniły obronę, co spowodowało problemy kielczanek z kreowaniem akcji w ataku, a prym w ekipie Pawła Tetelewskiego wiodła wspomniana wcześniej Kowalczyk. Premierowe trafienie w  najwyższej klasie rozgrywkowej w drugiej połowie zaliczyła Oliwia Domagalska, a w końcu dwie bramki dołożyła Patrycja Kozioł. Ostatecznie, po wpisaniu się na listę strzelczyń Karoliny Wicik, mecz zakończył się wygraną Kobierzyc 26-19.

MVP meczu wybrano Natalia Janas, a najlepszą zawodniczką Korony została Magda Kowalczyk.

Już w najbliższy czwartek kobierzyczanki podejmą we własnej hali brązowe medalistki z ubiegłego sezonu, MKS FunFloor Perłę Lublin. Spotkania zaplanowano na godz. 19.

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce 19-26 (13-16)

Korona: Chojnacka – Rosińska 5, Gruszczyńska 2, Grabarczyk 3, Kędzior, Czekala , Kowalczyk 5, Jasińska, Zimnicka, Pękala 2, Chodakowska, Gliwińska 1, Staszewska 1,
Karne: 5/6
Kary: 2 min. (Czekala)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek 1, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 3, Janas 6, Buklarewicz, Kozioł 2, Wiertelak 5, Ivanović, Ważna 3, Despodovska, Macedo 3, Domagalska 1, Wicik 2.
Karne: 0/1
Kary: 14 min. (Olek, Kucharska x2, Tomczyk, Buklarewicz, Janas, Kozioł)