Do trzech razy sztuka – zapowiedź meczu z Perłą

11 kwi 2019 |

PGNiG Superliga Kobiet wraca do Kobierzyc po prawie miesięcznej przerwie! Osłabione podopieczne Edyty Majdzińskiej czeka trudne zadanie, bowiem podejmą MKS Perłę Lublin.

PGNiG Superliga Kobiet wraca do Kobierzyc po prawie miesięcznej przerwie! Osłabione podopieczne Edyty Majdzińskiej czeka trudne zadanie, bowiem podejmą MKS Perłę Lublin.

Drużyna gości broni w tym sezonie tytułu Mistrza Polski. Ostatnią porażkę poniosły w listopadzie ubiegłego roku i obecnie przewodzą stawce. Na swoim koncie mają tyle samo punktów, co Zagłębie, jednak Miedziowe mają jedno spotkanie rozegrane więcej. Najskuteczniejsze w ekipie z Lublina są Marta Gęga, Aneta Łabuda oraz Aleksandra Rosiak. Bardzo silnym punktem są również bramkarki, w tym Weronika Gawlik.

Kobierzyczanki mają w trzeciej rundzie zmienne szczęście. Na początku pokonały w rzutach karnych Pogoń Szczecin, a następnie uległy w Elblągu Startowi, co odbiło się na ich pozycji w tabeli. Aktualnie zajmują piątą pozycję i w przypadku zwycięstwa mają szansę na awans. Problemem KPR-u są jednak poważne kontuzje – od długiego czasu nie grają Mączka, Mokrzka i Słota, ostatnio urazu doznała także Kucharska. Pod ich nieobecność bardzo dobrze spisują się za to kapitan zespołu, Marta Dąbrowska, oraz Beata Skalska.

W tegorocznych rozgrywkach dwukrotnie lepsze okazywały się lublinianki, które w pierwszej rundzie wygrały 27-23, a później 26-16. Jak będzie tym razem?

Udostępniajcie i zapraszajcie znajomych! Nie może Was zabraknąć – razem walczymy o kolejne punkty! Do zobaczenia!

KPR Kobierzyce – MKS Perła Lublin

sobota, 13 kwietnia, godz. 17

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 Kobierzyce

Pozostałe spotkania:

  1. EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin
  2. SPR Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 27-25