Dwie sparingowe wygrane

4 sie 2022 |

Kobierzyczanki rozpoczęły okres gier kontrolnych. Na początek podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały dwukrotnie beniaminka tegorocznego sezonu PGNiG Superligi kobiet, MKS PR URBIS Gniezno.

Kobierzyczanki rozpoczęły okres gier kontrolnych. Na początek podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały dwukrotnie beniaminka tegorocznego sezonu PGNiG Superligi kobiet, MKS PR URBIS Gniezno.

Pierwsze spotkanie trwało 2×30 minut, a następnie rozegrana została dwudziestominutowa dogrywka.

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce źle weszły w mecz, popełniając niewymuszone błędy. Sporo było niecelnych podań, co przełożyło się na prowadzenie rywalek. Beniaminek wykorzystywał wypracowane przez siebie sytuację i przez pierwszą połowę kontrolował sytuację na boisku (12-15). Po zmianie stron kobierzyczanki przyspieszyły swoją grę, a lepsza postawa w obronie pozwalała na wyprowadzanie kontrataków. Te skutecznie kończyła Mariola Wiertelak, za której sprawą Kobierki zdobyły pięć bramek z rzędu, obejmując prowadzenie (17-15). Od tego momentu podopieczne Edyty Majdzińskiej budowały przewagę i ostatecznie wygrały 32-27.

Rewanżowe starcie trwało już regulaminowe 2×30 minut.

Drugie spotkanie miało inny przebieg. Walka była wyrównana, ale to przyjezdne musiały od pierwszych minut gonić wynik (9-6 w 13’). Dobra końcówka pierwszej połowy pozwoliła gnieźniankom złapać kontakt (13-12). Po zmianie stron brązowe medalistki wciąż dominowały na parkiecie i zakończyły mecz zwycięstwem 37-27.

– Widać było u nas zmęczenie, kilka dni temu zakończyłyśmy obóz przygotowawczy, ale ciężko trenujemy od początku lipca. Powoli zgrywamy się z nowymi zawodniczkami, coraz lepiej się rozumiemy, chociaż nie uniknęłyśmy błędów. Czasami nie mogłyśmy dobrze porozumieć się w obronie, to jest element, na który na pewno poświęcimy jeszcze dużo czasu. Szczegóły są do dopracowania, ale czujemy się dobrze przygotowane fizycznie i myślę, że wejdziemy w nowy sezon z dobrą energią – powiedziała po meczach rozgrywająca Kobierek, Karolina Wicik.

Następnym sparingowym rywalek zawodniczek Edyty Majdzińskiej będzie piąta drużyna minionej kampanii, MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. Zespoły zmierzą się dwukrotnie w piątek, 12 sierpnia w Piotrkowie.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS PR Gniezno 32-27 (12-15), dogrywka 15-10
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 2, Kucharska 5, Tomczyk 4, Buklarewicz 4, Janas 4, Wiertelak 6, Kozioł 4, Domagalska 1, Ivanović 2, Cygan 7, Despodovska 3, Shupyk 1, Macedo 2, Siarkowska 1, Wicik 1

KPR Gminy Kobierzyce – MKS PR Gniezno 37-27 (13-12)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 4, Kucharska, Tomczyk 3, Buklarewicz 1, Janas 5, Wiertelak 3, Kozioł 3, Domagalska 2, Ivanović 2, Cygan 6, Despodovska 2, Shupyk 3, Macedo, Wicik 3