Kobierki blisko medalu

12 maj 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce jest prawie pewny brązowego medalu w tym sezonie. W 25. Serii PGNiG Superligi kobiet Kobierki pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. 29-21.

KPR Gminy Kobierzyce jest prawie pewny brązowego medalu w tym sezonie. W 25. Serii PGNiG Superligi kobiet Kobierki pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. 29-21.

Piotrkowianki szybko wyszły na prowadzenie (0-2 w 2’). Gospodynie początkowo miały problem z organizacją akcji w ataku. Odrobiły jednak straty za sprawą dwóch trafień Natalii Janas (2-2 w 5’). W ataku radziła sobie Sylwia Klonowska, do której koleżanki często dogrywały piłkę. Atmosfera była bardzo napięta. Upomnienie na ławce otrzymała Andjela Ivanović, po drugiej stronie za komentowanie decyzji sędziowskich żółtą kartkę dostała bramkarka, Karolina Sarnecka.

Walka toczyła się punkt za punkt, ale to kobierzyczanki goniły wynik (5-6 w 11’). Dobre akcje w obronie przekładały na kontrataki kończone przez Mariolę Wiertelak. Kiedy kapitanka KPR-u wpisała się na listę strzelczyń po raz trzeci, różnica wynosiła zaledwie bramkę (7-8 w 18’). Do wyrównania doprowadziła Zuzanna Ważna, a chwilę później na pierwsze prowadzenie w meczu swój zespół wyprowadziła wspomniana wcześniej Wiertelak (9-8 w 21?). Najwięcej problemów defensywie KPR-u sprawiała Romana Roszak (12-11 w 29’). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14-12.

Po zmianie stron lepiej zaczęły gospodynie, które w niedługim czasie podwyższyły swoje prowadzenie do czterech trafień (17-13 w 35’). A kiedy po raz czwarty w ciągu pięciu minut piłkę w siatce umieściła Kinga Jakubowska, o czas poprosił trener MKS-u, Krzysztof Przybylski. Jego podopieczne przełamały strzelecką niemoc za sprawą trafienia Aleksandry Oreszczuk (19-14 w 39’).

Mimo indywidualnego krycia nie do zatrzymania była Jakubowska, która w 40’ miała na swoim koncie już dziesięć bramek. Kobierki powoli budowały przewagę. Na kwadrans przed końcem dystans wynosił już sześć trafień (22-16 w 45’). Ambitna walka nie pozwoliła piotrkowiankom na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie przyjezdne musiały uznać wyższość KPR-u, a spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Edyty Majdzińskiej 29-21.

Najlepszymi zawodniczkami dzisiejszego spotkania wybrano dwie rozgrywające – Romanę Roszak z Piotrcovii oraz Kingę Jakubowską z zespołu gospodyń. Nagrody ufundował oficjalny sponsor PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.

Piotrcovia ma wciąż matematyczne szanse na brązowy medal, jednak wygraną kobierzyczanki praktycznie zapewniły sobie brąz. W najbliższy weekend zmierzą się na wyjeździe z zespołem z Jarosławia.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 29-21 (14-12)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 10, Kucharska, Mokrzka, Ilnicka, Tomczyk 1, Buklarewicz 1, Janas 4, Wiertelak 5, Ważna 3, Ivanović, Koprowska 1, Despodovska, Wicik 4, Michalak
karne: 3/4
Kary: 10 min. (Kucharska 2x, Buklarewicz, Janas, Ważna)

MKS: Opelt, Sarnecka – Płomińska 2, Zaleśny 2, Drażyk 1, Klonowska 3, Oreszczuk 1, Roszak 6, Kopertowska, Więckowska 1, Szynkaruk 4, Charzyńska, Trawczyńska 1, Abramowicz, Sobecka, Macedo
Karne: 2/3
Kary: 8 min. (Oreszczuk, Charzyńska 3x)