Kobierki z trzecią wygraną w sezonie

23 wrz 2023 | Relacja

KPR Gminy Kobierzyce zanotował trzecią wygraną w sezonie. Podopieczne Marcina Palicy pokonały w 3. serii beniaminka ORLEN Superligi Kobiet, AWS Energę Szczypiorno Kalisz 33-26.

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Cygan, ale błyskawicznie odpowiedziała Sylwia Lisewska (1-1 w 2’). To W pierwszych minutach kilka udanych interwencji zanotowała Beata Kowalczyk, a to pozwoliło jej koleżankom po drugiej stronie boiska na podwyższanie przewagi. Po kolejnym trafieniu duetu Cygan-Buklarewicz KPR prowadził 5-1 (7’). Kiedy na tablicy widniał wynik 8-2 o czas poprosił trener Łukasz Kobusiński. Niewiele to jednak dało.

Zespół z Kalisza długo budował swoje akcje, ale nie mógł znaleźć drogi do bramki rywalek. Z tym problemu nie miały za to Kobierzyczanki, których szybka gra pozwalała na wypracowywanie pozycji rzutowych. Po niewiele ponad kwadransie gry różnica między drużynami wynosiła już dziesięć bramek, a o kolejną przerwę poprosił trener AWS-u (14-4 w 17’).

Podopieczne Marcina Palicy nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, a rywalki nieco zmniejszyły straty (15-8 w 24’). Tym razem to właśnie szkoleniowiec brązowych medalistek zażądał chwili rozmowy ze swoim zespołem (15-10 w 27’).  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17-11 dla gospodyń.

Po zmianie stron gospodynie podkręciły tempo i ponownie podwyższyły wynik. Dzięki szczelnej obronie, Kobierki mogły wyprowadzać szybkie kontrataki, a te kończyły Natalia Janas i Mariola Wiertelak. W niecały kwadrans zdobyły łącznie siedem bramek, a różnica urosła do dziesięciu trafień (27-17 w 43’).

Ostatni kwadrans spotkania to jednak ambitna walka kaliszanek – zdobyły pięć bramek z rzędu i zmniejszyły straty (27-22 w 51’). Sporo w tym zasługa Katarzyny Wilczek i Oleksandry Zamyshliak, które wzięły na siebie ciężar gry w ofensywie. Nie wystarczyło to jednak do zmienia losów meczu. Ostatecznie AWS przegrał 26-33.

KPR Gminy Kobierzyce jest obecnie liderem tabeli z kompletem zwycięstw, a Szczypiorno zamyka stawkę ORLEN Superligi Kobiet.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Katarzyna Wilczek.

W następnej serii Kobierki zmierzą się na wyjeździe z Handballem JKS Jarosław, a beniaminek podejmie EKS Start Elbląg.

KPR Gminy Kobierzyce – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 33-26 (17-11)
KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Drażyk 3, Kocińska, Janas 5, Buklarewicz 3, Wiertelak 7, Kozioł 1, Ważna, Domagalska, Cygan 9, Despodovska 1, Melekestseva 1, Smolinh 3

Karne:2/4

Kary: 10 min. (Kucharska, Kocińska, Buklarewicz x2, Ważna)

AWS: Kukharchyk, Falińska,  – Borysławska 1, Czapracka, Kaczmarek 1, Kucharska 2, Lisewska 1, Miłek 4, Pilitowska 3, Stanisławczyk 3, Wilczek 6, Zamyshliak 5

Karne: 1/2

Kary: 14 min. (Pilitowska, Zamyshliak, Wilczek x2, Kucharska, Czapracka, Borysławska)