KPR Gminy Kobierzyce z czwartą wygraną

30 wrz 2023 | Relacja

KPR Gminy Kobierzyce pokonał na wyjeździe Handball JKS Jarosław 23-19. Dla podopiecznych Marcina Palicy było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie ORLEN Superligi Kobiet.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Marioli Wiertelak, ale błyskawicznie odpowiedziały gospodynie (1-1 w 2'). Niewykorzystany rzut karny i dwuminutowe wykluczenie w zespole Kobierek pozwoliło rywalkom wyjść na minimalne prowadzenie (3-1 w 5'). Zawodniczki Marcina Palicy nie miały jednak zamiaru odpuszczać i zdobyły cztery szybkie bramki, na które rywalki odpowiedziały tylko jednym trafieniem (4-5 w 13'). Po kwadransie gry o czas poprosił Michał Kubisztal. 

Rozmowa z zespołem przyniosła rezultaty, bowiem JKS ponownie wyszedł na prowadzenie (7-6 w 19'). Po kolejnej niewykorzystanej siódemce tym razem przerwy zażądał szkoleniowiec KPR-u.

W końcówce pierwszej połowy na wyróżnienie zasługują Sylwia Matuszczyk po stronie Jarosławia i Lesia Smolinh z Kobierzyc, które wzięły na siebie ciężar zdobywania bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem 10-11. 

Po zmianie stron rzucanie zaczęły kobierzyczanki. Na pierwszy plan wysunął się duet Wiertelak - Domagalska, który w dziesięć minut zdobył dla Kobierek pięć trafień (11-16 w 39'). Gospodynie grały jednak twardo w obronie, co wymuszało na brązowych medalistkach błędy (17-17 w 48'). Końcówkę spotkania lepiej rozegrały Kobierki i to one zgarnęły komplet punktów, wygrywając 23-19. 

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Mariolę Wiertelak, w drużynie przeciwnej wyróżniono Weronikę Kordowiecką. 

KPR Gminy Kobierzyce ma na swoim koncie cztery zwycięstwa. Za tydzień we własnej hali podpieczne Marcina Palicy podejmą MKS PR Urbis Gniezno. 

Handball JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 19-23 (10-11)
JKS: Kordowiecka - G
uziewicz 4, Dmytrenko 1, Matuszczyk 4, Kostuch 1, Byzdra3, Skubacz 1, Strózik, Kozimur 5
Karne: 1/1
Kary: 4 min. (Matuszczyk, Strózik)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Kucharska, Drażyk, Kocińska, Buklarewicz 2, Janas 3, Wiertelak 6, Kozioł, Ważna, Domagalska 2, Cygan 4, Despodovska 2, Smolinh 2, Melekestseva 2
Karne: 2/4
Kary: 10 min. (Buklarewicz, Wiertelak x2, Cygan, Melekestseva)