Kucharska, Despodovska, Tomczyk i Wicik zostają w Kobierkach

28 cze 2021 |

Cztery rozgrywające przedłużyły kontrakty z KPR-em Gminy Kobierzyce. Przez kolejne sezony barw Kobierek bronić będzie Zorica Despodovska, Aleksandra Kucharczyk, Aleksandra Tomczyk oraz Karolina Wicik.

Cztery rozgrywające przedłużyły kontrakty z KPR-em Gminy Kobierzyce. Przez kolejne sezony barw Kobierek bronić będzie Zorica Despodovska, Aleksandra Kucharczyk, Aleksandra Tomczyk oraz Karolina Wicik.

Zorica Despodovska dołączyła do zespołu w sezonie 2019/2020. Wcześniej reprezentowała MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. W minionej kampanii była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek w lidze – w 27 spotkania zdobyła równo 100 bramek. Parafowała kontrakt na kolejne dwa lata.

Aleksandra Kucharska to zawodniczka, która trafiła do Kobierek w 2018 roku z Piotrkowa Tryb. W tym sezonie rozegrała w PGNiG Superlidze 28 spotkań, na listę strzelczyń wpisała się 30 razy. Zostaje w Kobierzycach na kolejne dwa lata.

Aleksandra Tomczyk przeszła do KPR-u w 2019 roku z KPR-u Jelenia Góra. W zakończonym wywalczeniem srebrnego medalu przez Kobierki sezonie wystąpiła w 26 meczach, w których zdobyła 36 bramek. Z klubem związała się dwuletnią umową.

Karolina Wicik przeniosła się do Kobierzyc z Kościerzyny w 2019 roku. W tym sezonie była autorką 34 trafień w 22 spotkaniach. Podpisała kontrakt na rok z możliwością przedłużenia.

Kobierki opuszczą: Monika Koprowska, Martyna Michalak, Kinga Jakubowska oraz Karolina Mokrzka. Do zespołu w nowym sezonie dołączą cztery zawodniczki – Vitoria Macedo, Alona Shupyk, Oliwia Domagalska oraz Aleksandra Olek. Ważne kontrakty mają Małgorzata Buklarewicz oraz Zuzanna Ważna (obie przez rok). Umowy przedłużyły skrzydłowe – Natalia Janas i Mariola Wiertelak (o dwa lata) oraz Paulina Ilnicka i Patrycja Kozioł (o rok). Dla KPR-u grać będą także obie bramkarki – Beata Kowalczyk (przez dwa lata) i Barbara Zima (przez rok). Nowe kontrakty parafowały także obrotowe – Andjela Ivanović (dwa lata) oraz Oliwia Kuriata (rok).