Liczą się tylko trzy punkty – zapowiedź meczu z Piotrcovią

31 sty 2020 |

Przed Kibicami z Kobierzyc kolejny z serii trzech domowych meczy PGNiG Superligi Kobiet. Tym razem na Dolny Śląsk zawita Piotrcovia.

Przed Kibicami z Kobierzyc kolejny z serii trzech domowych meczy PGNiG Superligi Kobiet. Tym razem na Dolny Śląsk zawita Piotrcovia.

MKS w tym sezonie zdołał wygrać zaledwie trzy razy i zajmje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Do Startu drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego traci siedem oczek, nad Ruchem, któremu uległa w poprzedniej serii, ma tylko trzy punkty przewagi.

Największym zagrożeniem dla defensywy KPR-u będą z pewnością najwyżej znajdujące się w klasyfikacji strzelczyń zawodniczki – Lucyna Sobecka, Aleksandra Oreszczuk oraz Sylwia Klonowska.

Kobierzyczanki tydzień temu pokonały doskonale spisującego się beniaminka ligi, Eurobud JKS Jarosław 38-31. Dzięki zwycięstwu umocniły się na najniższym stopniu podium. Do wicelidera z Lubina brakuje im pięciu punktów.

W dotychczasowych bezpośrednich starciach jest remis. W pierwszej rundzie minimalnie lepszy był MKS, wygrywając 22-21. W drugim meczu punktowały podopieczne Edyty Majdzińskiej (24-21).

Mecz oglądać można będzie na kanale Youtube klubu i stronie internetowej TVP. Dostępna będzie także relacja na żywo na antenie Radia Wrocław.

KPR Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

sobota, 1 lutego, godz. 18

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Pozostałe spotkania:

  1. Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin
  2. KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg
  3. Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław