Martyna Michalak opuszcza KPR Gminy Kobierzyce

8 cze 2021 |

Po pięciu sezonach spędzonych w Kobierkach, klub opuszcza obrotowa, Martyna Michalak.

Po pięciu sezonach spędzonych w Kobierkach, klub opuszcza obrotowa, Martyna Michalak.

Martyna Michalak jest wychowanką KPR-u. Do klubu wróciła w 2016 roku, kiedy Kobierki wywalczyły awans do PGNiG Superligi kobiet. Od tamtego czasu wystąpiła w ponad 130 meczach, zdobywając blisko 200 bramek. Przez kilka lat była również trenerką drużyn dziecięcych KPR-u. W kobierzyckich barwach zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy.

– W Kobierzycach zaczęła się moja przygoda z piłką ręczną. Bardzo się cieszę, że po kilku latach mogłam wrócić i wesprzeć moja drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Każdy sezon pokazywał, że Kobierki mają potencjał. Co roku plasowałyśmy się coraz wyżej w tabeli. Jestem dumna, że mogłam budować historię tego klubu i jako wychowanka mogę cieszyć się z medali, które wywalczyliśmy. Dziękuję włodarzom klubu za możliwość reprezentowania barw KPR-u. Trenerom za poświęcony czas i wyszkolenie oraz dziewczynom z drużyny za cudowne chwile. Momentami bywało trudno, ale udowodniłyśmy, że naszą siłą jest zespołowość. Chciałam również bardzo podziękować kibicom, gdyż takich wspaniałych ludzi nie ma w całej Polsce! Pomimo pandemii i braku możliwości oglądania meczów na hali, wspierali nas na każdym kroku i zawsze byli z nami – mówi Martyna.

Występy w KPR-ze Kobierzyce:
Sezon 2016/2017- 9. miejsce
Sezon 2017/2018- 7. miejsce
Sezon 2018/2019- 6. miejsce
Sezon 2019/2020- 3. miejsce.
Sezon 2020/2021 – 2. Miejsce.

Kobierki opuszczą jeszcze: Kinga Jakubowska, Karolina Mokrzka oraz Monika Koprowska. Do zespołu w nowym sezonie dołączą cztery zawodniczki – Vitoria Macedo, Alona Shupyk, Oliwia Domagalska oraz Aleksandra Olek.