Na początek DERBY!

13 mar 2018 |

W pierwszym meczu trzeciej rundy sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi Kobiet KPR Kobierzyce zmierzy się ze swoim imiennikiem z Jeleniej Góry w Dolnośląskich Derbach!

W pierwszym meczu trzeciej rundy sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi Kobiet KPR Kobierzyce zmierzy się ze swoim imiennikiem z Jeleniej Góry w Dolnośląskich Derbach!

KPR Jelenia Góra zakończył rundę zasadniczą na dziewiątej pozycji. Podopieczne Michała Pastuszki zaliczyły bardzo dobry początek sezonu, pokonując m.in w pierwszej kolejce kobierzyczanki. W 2018 roku sytuacja jednak się zmieniła. Zespół ze stolicy Karkonoszy zdobył zaledwie cztery punkty, inksując komplet za zwycięstwo nad Koroną Handball Kielce w ostatniej kolejce.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tej ekipie są Aleksandra Tomczyk, Joanna Załoga oraz Sabina Kobzar.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej to obecnie najbardziej nieobliczalny zespół polskiej Superligi. Dwukrotnie sprawiły nie lada niespodziankę, pokonując najpierw wice-, a potem Mistrza kraju. Wygrały równo połowę z rozegranych spotkań, co pozwoliło im zająć siódme miejsce. W sobotę mierzyły się z beniaminkiem, KPR-em Ruch Chorzów i zwyciężyły pewnie 23-16.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą w tym sezonie dwa razy. Raz górą były jeleniogórzanki, które w Kobierzycach wygrały 20:19, w drugiej rundzie drużyna spod Wrocławia wzięła rewanż. Spotkanie w Jeleniej Górze zakończyło się wynikiem 20-18. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, dlatego czekają nas niesamowite emocje. Serdecznie zapraszamy!

KPR Jelenia Góra – KPR Kobierzyce

środa, 14 marca, godz. 18

Hala ZSP w Karpaczu, ul. Gimnazjalna 7