O półfinał z Koszalinem!

26 lut 2019 |

Przed nami pierwszy w tej edycji PGNiG Pucharu Polski występ Kobierek we własnej hali. Na Dolny Śląsk przyjedzie niedawny ligowy rywal podopiecznych Edyty Majdzińskiej, Energa AZS Koszalin.

Przed nami pierwszy w tej edycji PGNiG Pucharu Polski występ Kobierek we własnej hali. Na Dolny Śląsk przyjedzie niedawny ligowy rywal podopiecznych Edyty Majdzińskiej, Energa AZS Koszalin.

Kibice z pewnością mają w pamięci ostatnie starcie obu drużyn. Wówczas, mimo słabej pierwszej połowy (6-11), KPR zdołał w końcówce wyrównać, ale ostatecznie górę wzięło doświadczenie koszalinianek i to one dopisały do swojego konta komplet punktów (17-18). Obecnie różnica w tabeli rozgrywek to już osiem punktów.

Zawodniczki Anity Unijat są w formie – dwa tygodnie temu prowadziły wyrównany bój z Zagłębiem, przegrywając minimalne 17-19, a w ostatniej kolejce rozbiły KPR Jelenią Górę 37-19. Pucharowe zmagania rozpoczęły od 1/16, kiedy to w wyjazdowym pojedynku pokonały drugoligowy MUKS Lider Świebodzin (33-17). W poprzedniej rundzie wygrały starcie w Kielcach – 36-19 z Koroną Handball.

Z problemami zmaga się za to kobierzycki zespół – sen z oczu trenerce gospodyń spędzają kontuzję. W ubiegłą sobotę uległy Mistrzyniom Polski, Perle Lublin 16-26 i do końca rundy zasadniczej będą walczyć o utrzymanie czwartej pozycji. Występy w Pucharze, podobnie jak rywalki, zapoczątkowały  1/16. Wygrały wtedy z drużyną z zaplecza Superligi, SPR-em Sośnicą Gliwice 18-32, a w następnym etapie wyeliminowały Piotrcovię (30-26).

Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się za miesiąc w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Kto to będzie?

  • Pozostałe spotkania:
  1. EKS Start Elbląg – SPR Pogoń Szczecin 24-31
  2. MKS Perła Lublin – UKS PCM Kościerzyna 38-27
  3. KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin
  • Mecze półfinałowe (27.03)
  1. Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin
  2. SPR Pogoń Szczecin – KPR Kobierzyce/Energa AZS Koszalin

KPR Kobierzyce – Energa AZS Koszalin

środa, 27 lutego, godz. 18

Hala Sportowa ul. Dębowa 20 w Kobierzycach