O punkty z Mistrzem – zapowiedź meczu z Lublinem

5 mar 2020 |

Przed nami 20. seria PGNIG Superligi Kobiet. Do najciekawszego starcia dojdzie w Kobierzycach, gdzie miejscowy KPR podejmie obecnego lidera, MKS Perłę Lublin. Spotkanie wyemituje TVP Sport.

Przed nami 20. seria PGNIG Superligi Kobiet. Do najciekawszego starcia dojdzie w Kobierzycach, gdzie miejscowy KPR podejmie obecnego lidera, MKS Perłę Lublin. Spotkanie wyemituje TVP Sport.

Mistrzynie Polski poniosły w tym sezonie zaledwie porażki. Nad drugim w tabeli Zagłębiem mają cztery punkty przewagi. W następnej kolejce kibiców czeka pojedynek tych drużyn, dlatego też wynik sobotniego starcia jest bardzo istotny.

Tydzień temu Perła pewnie pokonała dobrze spisującego się beniaminka z Jarosławia 32-23. Dobry występ zanotowała wówczas wracający do gry Aleksandra Rosiak, którą nominowano do tytułu zawodniczki serii.

  • W poprzedniej rundzie MKS Lublin był mocno osłabiony ze względu na liczne urazy. Do składu wróciły już m.in. Marta Gęga czy Valentina Blazević, więc to na pewno mocne wzmocnienie. Mocne strony lublinianek to twarda obrona połączona z doświadczonymi bramkarkami. W ataku bardzo dobrze współpracują z kołem, a zarówno Joanna Szarawaga, jak i Sylwia Matuszczyk są skuteczne – przestrzega Marta Mazurkiewicz. – Mam nadzieję, że znajdziemy na to sposób i zobaczymy emocjonujące spotkanie zakończone zwycięstwem KPR-u -dodaje rozgrywająca.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej dzięki zwycięstwu w Elblągu 25-20 i sprzyjającym wynikom pozostałych spotkań 19. serii umocniły się na trzeciej pozycji. Wyprzedzają zespół z Jarosławia o 13 punktów.

Bilans dotychczasowych bezpośrednich spotkań jest jednoznaczny – w 10 meczach Perła nie poniosła ani jednej porażki. W tym sezonie oba spotkania kończyły się jednak zaledwie jednobramkowymi wygranymi.

Starcie trzeciej z pierwszą drużyną PGNiG Superligi Kobiet zobaczyć można będzie na antenie lub stronie internetowej TVP Sport. Bilety w cenie 10 zł normalnym oraz 5 zł ulgowy kupić można przed meczem przy wejściu na halę bądź już teraz na stronie http://kprkobierzyce.ticketik.pl/#!/Organizator.

KPR Kobierzyce – MKS Perła Lublin

sobota, 7 marca, godz. 12:45

Hala Sportowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach

Pozostałe spotkania:

  1. MetracoZagłębie Lubin – EKS Start Elbląg
  2. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław
  3. Młyny Stoisław Koszalin – KPR Ruch Chorzów