O zwycięstwo u beniaminka

16 wrz 2021 |

Już w najbliższą sobotę o kolejne punkty PGNiG Superligi kobiet powalczy KPR Gminy Kobierzyce. Wicemistrzynie Polski zagrają w Kielcach, a ich przeciwnikiem będzie Suzuki Korona Handball. Spotkanie zaplanowano na godz. 15.

Już w najbliższą sobotę o kolejne punkty PGNiG Superligi kobiet powalczy KPR Gminy Kobierzyce. Wicemistrzynie Polski zagrają w Kielcach, a ich przeciwnikiem będzie Suzuki Korona Handball. Spotkanie zaplanowano na godz. 15.

Suzuki Korona Handball wróciła do elity po dwóch sezonach nieobecności, zajmując miejsce Ruchu Chorzów. Klub dokonał kilku wzmocnień – do zespołu latem dołączyły rozgrywające Magdalena Więckowska, Alicja Pękala, Paulina Kasprzyk, kołowa Julia Jasińska, prawoskrzydłowa Katarzyna Grabarczyk i bramkarka Patrycja Chojnacka.

Kielczanki na inaugurację przegrały z MKS-em FunFloor Perłą Lublin 22-29. Po dwóch seriach mają na swoim jeden punkt zdobyty w konkursie rzutów karnych w meczu z Młynami Stoisław Koszalin (k. 2-4, 25-25 w reg. czasie gry). W tabeli zajmują szóstą lokatę, tracąc do znajdującego się tuż za podium Elbląga zaledwie dwa oczka.

– Na pewno jest to ambitna drużyna, która walczy do samego końca. W poprzednich meczach pokazały charakter. Myślę, że nie należy ich lekceważyć, mimo że dopiero awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Kielcach grają zawodniczki, które są doświadczone i spędziły już lata na superligowych parkietach, ale też młode, które pokazują się z dobrej strony. Wszystkie stwarzają zagrożenie, wiec musimy wyjść przygotowane i skoncentrowane na ten mecz – powiedziała rozgrywająca Kobierek, Karolina Wicik.

Najskuteczniejsze w ekipie Korony są na razie Michalina Pastuszka i Marta Rosińska, które na listę strzelczyń wpisały się dziewięciokrotnie.

Kobierzyczanki rozpoczęły sezon 2021/2022 od dwóch wygranych. W pierwszej serii pokonały na wyjeździe 24-23 MKS Piotrcovię Piotrków Tryb., a w niedzielę okazały się lepsze od EKS-u Startu Elbląg, z którym wygrały przed własną publicznością 26-20.

Najlepszą zawodniczką obu tych spotkań została Vitoria Macedo. Z dobrej strony pokazały się również Karolina Wicik czy Aleksandra Tomczyk.

Kielce i Kobierzyce mierzyły się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej sześciokrotnie. Bilans bezpośrednich spotkań przemawia na korzyść wicemistrzyń Polski, które z tych starć wychodziły zwycięsko pięć razy.

– Spodziewam się bardzo trudnego meczu i ogromnej walki. Mam nadzieję, że wyeliminujemy błędy z poprzednich spotkań i zagramy jeszcze lepsze zawody – skomentowała wyjazd do Kielc trenerka Edyta Majdzińska.

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce
sobota, 18 września, godz. 15
transmisja emocje.tv