Ostatnie wyzwanie przed przerwą

19 paź 2022 |

KPR Gminy Kobierzyce w ostatnim meczu przed reprezentacyjną przerwą podejmie we własnej hali EKS Start Elbląg. Mecz 6. serii PGNiG Superligi kobiet zaplanowano na czwartek, 20 października.

KPR Gminy Kobierzyce w ostatnim meczu przed reprezentacyjną przerwą podejmie we własnej hali EKS Start Elbląg. Mecz 6. serii PGNiG Superligi kobiet zaplanowano na czwartek, 20 października.

Elblążanki zajmują obecnie piąte miejsce w lidze, mając na koncie tyle samo punktów, co Kobierki. W tym sezonie wygrały trzy mecze, pokonując m.in. beniaminka z Gniezna i EUROBUD JKS Jarosław. Przegrały dwa spotkania – z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. i przed tygodniem z Galychanką Lwów 27-34.

– Start bardzo dobrze pokazuje się w tym sezonie. Dziewczyny nie raz zaskoczyły swoich rywali, na pewno nie jest to łatwy przeciwnik – mówi skrzydłowa Kobierek, Natalia Janas.

Przed sezonem w zespole z Elbląga doszło do sporych zmian – w tym także na ławce trenerskiej, na której Marcina Pilcha zastąpił Roman Mont. Szkoleniowiec wcześniej z powodzeniem prowadził pierwszoligową Varsovię Warszawa. Do drużyny dołączyły również  m.in. doświadczona Marta Gęga (wcześniej MKS FunFloor Lublin), skrzydłowa Weronika Weber (UKS Varsovia Warszawa) czy brazylijska rozgrywająca Juliana Costa.

– To zespół złożony w większości z młodych zawodniczek. W tym sezonie doszła do zespołu Marta Gęga, myślę, że to bardzo mocne wzmocnienie. Dzięki swojemu doświadczeniu i zdolnościom na pewno jest mocnym ogniwem w drużynie – dodaje popularna Sisi.

W obecnej kampanii najskuteczniejszą zawodniczką Startu jest Weronika Weber, która zdobyła do tej pory ponad 30 bramek. Ze świetnej strony prezentuje się też bramkarka, Aleksandra Hypka.

– Drużyna dysponuje mocnym rzutem z drugiej linii, są w niej też dziewczyny, które bardzo dobrze grają ‘jeden na jeden’. Jesteśmy pozytywnie nastawione do meczu, przygotowałyśmy się taktycznie, więc wiemy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Zrobimy wszystko, co możemy, żeby komplet punktów został w Kobierzycach – zapowiada Janas.

Kobierki plasują się w ligowej tabeli tuż za podium, tracąc do zamykających czołówkę lublinianek trzy punkty. W miniony weekend podopieczne Edyty Majdzińskiej pokonały na wyjeździe MKS PR URBIS Gniezno 30-23, a dziewięć bramek zapisała na swoim koncie Mariola Wiertelak.

– Po ostatnim meczu czujemy się bardzo dobrze. Wiemy, że to nie było najładniejsze spotkanie, ale nie miałyśmy zbytnio większego problemu w grze przeciwko drużynie z Gniezna. Najważniejsza jest wygrana i cieszę się, że zdobyłyśmy trzy punkty – kończy skrzydłowa.  

6. seria PGNiG Superligi kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg

Czwartek, 20 października, godz. 19
Transmisja: emocje.tv
Bilety: ekobilet.pl