Patrycja Chojnacka dołącza do zespołu Kobierek

10 cze 2022 |

Kolejna zawodniczka dołącza do ekipy brązowych medalistek. W przyszłym sezonie KPR Gminy Kobierzyce reprezentować będzie bramkarka, Patrycja Chojnacka.

Kolejna zawodniczka dołącza do ekipy brązowych medalistek. W przyszłym sezonie KPR Gminy Kobierzyce reprezentować będzie bramkarka, Patrycja Chojnacka.

Patrycja Chojnacka to wychowanka MKS-u Zagłębia Lubin i absolwentka SMS-u Gliwice. W minionej kampanii była pewnym punktem zespołu Suzuki Korony Handball Kielce, którego w krajowej elicie w rozgrywkach 2022/2023 nie zobaczymy. Wcześniej bramkarka reprezentowała swój macierzysty klub na poziomie seniorskim, skąd trafiła do AWFiS-u Łączpolu Gdańsk. Następnie broniła barw kieleckiej Korony, a w latach 2018-2021 KPR-u Ruchu Chorzów.

Patrycja związała się z Kobierkami rocznym kontraktem. W walce o kolejny medal dla KPR-u będzie tworzyć na bramce duet z Beatą Kowalczyk. Chojnacka ma na swoim koncie już jeden srebrny krążek mistrzostw Polski – w 2014 roku zdobyła z Zagłębiem wicemistrzostwo Polski.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że przychodzę do drużyny KPR Gminy Kobierzyce. To bardzo duży krok w mojej sportowej karierze. Chcę się cały czas rozwijać i podnosić swoje umiejętności, a uważam, że to idealne do tego miejsce. Marzeniem każdego sportowca jest gra o najwyższe cele. Wierzę, że przyszły sezon w Kobierzycach będzie równie owocny jak ten. Wiem, że oczekiwania są ogromne, ale jestem niesamowicie zmotywowana. Ponadto powrót w rodzinne strony bardzo mnie cieszy. Moja rodzina zawsze kibicuje mi sprzed telewizora, a teraz będą mogli zdecydowanie częściej zasiadać na trybunach. Już nie mogę się tego doczekać – mówi Patrycja.

Chojnacka będzie występować w Kobierzycach z numerem 94.

Wcześniej klub opuściły dwie zawodniczki – Barbara Zima i Paulina Ilnicka. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wzmocni Katarzyna Cygan. Ważne kontrakty mają: Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Shupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.