Patrycja Kozioł na dłużej w Kobierzycach

19 cze 2022 |

Patrycja Kozioł zostaje w KPR-ze Gminy Kobierzyce! Skrzydłowa związała się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

Patrycja Kozioł zostaje w KPR-ze Gminy Kobierzyce! Skrzydłowa związała się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

Patrycja jest wychowanką Kobierek. Wcześniej z sukcesami reprezentowała młodzieżowe zespoły KPR-u, a od sezonu 2018/2019 uzupełniała seniorską drużynę prowadzoną przez Edytę Majdzińską. Z powodzeniem od kilku lat występuje kadrę Polski w kolejnych kategoriach wiekowych.

W minionej kampanii Patka była ważną częścią drużyny, przyczyniając się do wywalczenia dla klubu trzeciego z rzędu medalu PGNiG Superligi kobiet i PGNiG Pucharu Polski. W 27 ligowych spotkaniach zdobyła 40 bramek, a w pięciu meczach pucharowych zapisała na swoim koncie 7 trafień.

– Zdecydowałam się na pozostanie w Kobierkach dlatego, że jest to drużyna, która jasno stawia sobie cele, wie, czego chce i wie, jak na to zapracować. Uważam, że z roku na rok coraz bardziej rozwijam się jako zawodniczka. Nabieram boiskowej pewności siebie, a właśnie o to w tym wszystkim chodzi, aby pokonywać swoje bariery i wychodzić ze strefy komfortu. Cele na nowy sezon są jak zawsze najwyższe, chcemy osiągnąć wszystko, co jest tylko możliwe. Będziemy ciężko pracować w okresie przygotowawczym, aby potem zbierać tego efekty – mówi nasza skrzydłowa.

Występy w KPR-ze Kobierzyce:
Sezon 2018/2019- 6. miejsce
Sezon 2019/2020- 3. miejsce
Sezon 2020/2021 – 2. miejsce
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce i PGNiG Puchar Polski

Wcześniej klub opuściły dwie zawodniczki – Barbara Zima i Paulina Ilnicka. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wzmocnią Katarzyna Cygan i Patrycja Chojnacka. Nową umowę podpisała Karolina Wicik. Ważne kontrakty mają: Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Shupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.