Pewne zwycięstwo Kobierek w PGNiG Pucharze Polski

24 sty 2022 |

KPR Gminy Kobierzyce bardzo pewnie pokonał w 1/16 PGNiG Pucharu Polski MTS Żory. Wicemistrzynie Polski wygrały na wyjeździe 38-20 i w kolejnej rundzie zmierzą się z EUROBUDEM JKS-em Jarosław.

KPR Gminy Kobierzyce bardzo pewnie pokonał w 1/16 PGNiG Pucharu Polski MTS Żory. Wicemistrzynie Polski wygrały na wyjeździe 38-20 i w kolejnej rundzie zmierzą się z EUROBUDEM JKS-em Jarosław.

Spotkanie rozpoczęło się od trafienia z dystansu Klaudii Pielesz, ale błyskawicznie wyrównała Natalia Janas (1-1 w 2’). Kobierzyczanki wyszły na prowadzenie po pięciu minutach gry, kiedy rywalki osłabione były dwuminutową karą Pielesz (2-3 w 5’). Twarda defensywa i skuteczne interwencje Beaty Kowalczyk pozwoliły na powoliły na rozpoczęcie budowania przewagi. W tym czasie szczególnie skuteczne były skrzydłowe Kobierek – wspomniana już wcześniej Natalia Janas oraz Mariola Wiertelak (2-6 w 9’). Po kolejnym trafieniu przyjezdnych o czas poprosił trener żoranek, Bartłomiej Duda.

Zawodniczki MTS-u miały problem ze sforsowaniem obrony rywalek, a nawet jeśli udawało im się wypracować sytuację rzutową, to w bramce dobrą zmianę dała Barbara Zima (3-10 w 16’). Kiedy drugi raz na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Kozioł, jej zespół prowadził już różnicą dziesięciu trafień (4-14 w 20’).

Spotkanie przebiegało pod dyktando wicemistrzyń Polski, które sukcesywnie powiększały swoją przewagę (6-18 w 27’). Ostatecznie Kobierki schodziły na przerwę z trzynastoma bramkami zapasu. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 6-19.

Po zmianie stron kobierzyczanki przyspieszyły grę i błyskawicznie zwiększyły dystans dzielący je od rywalek (8-26 w 36’). Po raz kolejny podopieczne Edyty Majdzińskiej wykorzystywały skuteczne interwencje Kowalczyk do wyprowadzania kontrataków, ponadto w ataku pozycyjnym dobrze spisywała się Aliona Shupyk (8-28  w 39’). Przy dwudziestu bramkach straty o przerwę na rozmowę ze swoim zespołem poprosił szkoleniowiec MTS-u (9-29 w 40’).

Gospodynie radziły sobie lepiej w ofensywie – w niecały kwadrans podwoiły swój dorobek z pierwszej części meczu (12-31 w 44’). Ciężar zdobywania bramek wzięła na siebie Marta Wołczyk, a między słupkami z dobrej strony pokazała się Laura Skrzypek. Żoranki dobrze wykorzystywały grę w osłabieniu KPR-u, odrabiając wówczas starty. Mimo ambitnej walki nie miały jednak szans na odmienienie losów spotkania i ostatecznie przegrały 20-38.

Najlepszą zawodniczką zespołu gospodyń została Laura Skrzypek, a w zespołe KPR-u wyróżniono Alionę Shupyk.

Kobierki zmierzą się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski z EUROBUDEM JKS-em Jarosław. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, 2 lutego w Kobierzycach.

MTS Żory – KPR Gminy Kobierzyce 20-38 (6-19)
MTS:
Okręglak, Skrzypek – Barska 1, Biernacka 4, Donets 4, Jaworska, Kanicka 3, Kosmowska, Maziarek, Mikosz, Pielesz 2, Sójka 1, Wiśniewska, Wołczyk 5
karne: 4/4
kary: 8 min. (Kanicka x2, Sójka, Pielesz)

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek 1, Kucharska, Ilnicka 2, Buklarewicz 1, Wiertelak 5, Ważna 1, Ivanović 4, Shupyk 7, Despodovska, Macedo 1, Wicik 4, Kozioł 6, Janas 6
karne: 1/1
kary:10 min. (Olek, Kucharska, Janas, Zima, Wicik)