Plan przygotowań Kobierek

26 lip 2021 |

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu 2021/2022. Kobierki trenują obecnie na własnych obiektach, a już niedługo wyjadą na obóz do Uniejowa.

Zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu 2021/2022. Kobierki trenują obecnie na własnych obiektach, a już niedługo wyjadą na obóz do Uniejowa.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej spotkały się po raz pierwszy 15 lipca. Trenują dwa razy dziennie – nie tylko na hali, ale także na siłowni i w terenie. W ubiegłym tygodniu Kobierki odbyły zajęcia z fizjoterapeutą, drem Ryszardem Biernatem oraz dietetykiem, drem Grzegorzem Zydkiem. Ponadto czekają je spotkania z psychologiem sportowym, analizy wideo i integracja.

  • Okres przygotowawczy jest po to, żeby zgrać zespół. Zależy nam na tym, żeby nowe zawodniczki zaklimatyzowały się w drużynie i z nią zintegrowały – podkreśla Edyta Majdzińska.

W środę, 28 lipca, trójkolorowe wyjadą na tygodniowy obóz do Uniejowa, a 6 sierpnia wrócą do treningów na obiektach sportowych w Kobierzycach.

Drugi miesiąc przygotowań upłynie pod znakiem gier kontorlnych. 7-8 sierpnia zmierzą się z niemieckim Halle-Neustadt, a tydzień później ze Zwickau. W dniach 20-22.08 KPR rozegra turniej towarzyski organizowany przez DHK Banik Most. W Czechach naszymi rywalami, oprócz gospodyń, będą drużyny Thuringer z Niemiec oraz Mosonmagyaróvári KC z Węgier.

W ostatni weekend sierpnia kobierzyczanki wezmą udział w turnieju w Chorzowie, gdzie pojawią się zespoły z ligi czesko-słowackiej: DHC Sokol Poruba, MŠK Iuventa Michalovce i gospodynie, KPR Ruch. Okres przygotowawczy zakończyć ma się sparingiem z aktualnymi mistrzyniami kraju, MKS Zagłębiem Lubin.

  • Będziemy dużo pracować nad motoryką. Ponadto zaplanowaliśmy wiele gier konktrolnych. Staraliśmy się znaleźć partnerów spoza Polski, żeby zmierzyć się z nieznanymi przeciwnikami – kończy Trenerka Kobierek.

*ze względu na wciąż istniejące zagrożenie koronawirusem, poszczególne punkty okresu przygotowawczego mogą ulec zmianie