Pojedynek KPR-ów, czyli zapowiedź meczu z Chorzowem

20 lut 2020 |

PGNiG Superliga Kobiet wraca do Kobierzyc! Po zwycięstwie w Koszalinie podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą we własnej hali drużynę z Chorzowa. Spotkanie 18. serii zaplanowano na nietypową porę, bo piątek, 21 lutego, o godz. 18.

PGNiG Superliga Kobiet wraca do Kobierzyc! Po zwycięstwie w Koszalinie podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą we własnej hali drużynę z Chorzowa. Spotkanie 18. serii zaplanowano na nietypową porę, bo piątek, 21 lutego, o godz. 18.

Kobierzyczanki wydają się być niekwestionowanym faworytem. Historia dotychczasowych bezpośrednich starć przemawia na ich korzyść (8/8). Także w tym sezonie były lepsze dwukrotnie – wygrywając 25-24 oraz 26-23.

Zespół ze Śląska z dorobkiem sześciu punktów zamyka ligową tabelę. Chorzowiankom nie można jednak odmówić woli walki. W poprzedniej serii nieznacznie uległy Eurobudowi JKS Jarosław 30-35. Wcześniej wyeliminowały w ćwierćfinale Pucharu Polski Start Elbląg.

  • Chorzów jest przeciwnikiem nieprzewidywalnym i na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Grają odważnie do bramki, nie boja się grać indywidualnie. Dodatkowo fajnie wykorzystują obrotowa, która jest ważnym punktem drużyny. Na pewno kluczowa w tym meczu będzie defensywa, umożliwiająca rzucanie bramek z kontrakataku. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowane i mamy opracowane różne warianty – zarówno obrony, jak i ataku. Damy z siebie wszystko, ponieważ trzy punkty muszą zostać w Kobierzycach. – podkreśla rozgrywają KPR-u, Aleksandra Tomczyk.

Gospodynie w niedzielę po niesamowicie emocjonującym meczu pokonały na wyjeździe Młyny Stoisław Koszalin 29-28. Zwycięska bramkę zdobyła wówczas Natalia Janas. Komplet zdobytych punktów umacnił kobierzyczanki na trzecim miejscu w tabeli. Obecnie tracą one do wicelidera z Lubina osiem punktów.

Spotkanie obejrzeć można będzie na klubowym kanale Youtube (https://m.youtube.com/watch?v=NNs5mE4Za0o) oraz stronie internetowej TVP Sport (https://sport.tvp.pl/46693347/pilka-reczna-superliga-kobiet-kpr-gminy-kobierzyce-kpr-ruch-chorzow-transmisja-na-zywo-online-stream-gdzie-ogladac).

KPR Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów
Piątek, 21 lutego, godz. 18
Hala Sportowa ul. Dębowa 20 w Kobierzycach

Pozostałe spotkania:

  1. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Perła Lublin
  2. Metraco Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin
  3. Eurobud JKS Jarosław – EKS Start Elbląg