Pokonać Mistrzynie

24 lut 2021 |

Przed nami kolejne ciekawe spotkanie w PGNiG Superlidze kobiet. W 17. serii KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali MKS Perłę Lublin. Mecz zaplanowano na piątek, 26 lutego, na godz. 17:45. Transmisja w TVP Sport.

Przed nami kolejne ciekawe spotkanie w PGNiG Superlidze kobiet. W 17. serii KPR Gminy Kobierzyce podejmie we własnej hali MKS Perłę Lublin. Mecz zaplanowano na piątek, 26 lutego, na godz. 17:45. Transmisja w TVP Sport.

Perła w tabeli zajmuje trzecią pozycję. Mimo jednego rozegranego meczu mniej, do lidera z Lubina traci już trzynaście punktów. W ostatnim ligowym spotkaniu MKS pokonały EUROBUD JKS Jarosław 33-22. Mistrzynie Polski w tym sezonie występują także w Lidze Europejskiej. Niedzielna porażka z Handball Club Lada 24-30 sprawiła jednak, że lublinianki zakończą swoją przygodę na fazie grupowej.

– Dziewczyny faktycznie prezentują się w Europie lepiej niż na krajowym podwórku. To jest zaprzeczenie chyba wszystkich teorii i nie wiem, z czego wynika, może to jakaś blokada mentalna. Możliwe, że skupiły się na tych występach w pucharach, co nie powinno ich zwalniać z akcji “Polska”. Ostatnio wygrały w Jarosławiu, teraz zmierzą się z nami. W zasadzie nie wiem, na jakim są etapie. Oglądając mecze w Lidze Europejskiej, mam wrażenie, że będzie trudno, a patrząc na ich poczynania w Polsce, myślę, że sobie poradzimy – powiedziałą przed spotkaniem rozgrywająca KPR-u, Małgorzata Buklarewicz.

W środę klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z trenerem Kimem Rasmussenem. Drużynę przynajmniej do końca sezonu prowadzić będzie dotychczasowa asystenka Duńczyka, Monika Marzec.

Kobierzyczanki mają za sobą nieudaną przeprawę w Lubinie. W dolnośląskich derbach musiały uznać wyższość Zagłębia, przegrywając 24-29 i tym samym tracą do Miedziowych sześć punktów. Nad najbliższymi przeciwniczkami, Perłą, mają siedem oczek przewagi.

– Na pewno musimy zagrać supermądrze w defensywie. Perła jest o tyle wygodniejsza od Zagłębia, że przeciwniczki są wyższe, bazują głównie na rzucie z drugiej linii. Są typowe “strzelby”, ale też dobre koło. Musimy być w pełni koncentrowane i dobrze zorganizować powrót do obrony, żeby nie wpadały nam łatwe bramki. Wtedy, mam nadzieję, poradzimy sobie w ataku – dodaje Buklarewicz.

W najwyższej klasie rozgrywkowej oba zespoły mierzyły się ze sobą trzynastokrotnie. Kobierzyczanki wygrały po raz pierwszy w minionej rundzie, kiedy zwycięstwo dała im bramka zdobyta w ostatniej sekundzie. Mecz zakończył się wynikiem 27-26. W pierwszym meczu w tym sezone Mistrzynie Polski zdobyły punkty po wygranej 28-24.

Transmisja spotkania od godz. 17:40 w TVP Sport.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin
piątek, 26 lutego, godz. 17:45

Transmisja TVP Sport