Przerwać złą passę

30 paź 2021 |

KPR Gminy Kobierzyce już w najbliższy weekend rozpocznie drugą rundę spotkań w PGNiG Superlidze kobiet. Rywalkami Kobierek będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Transmisja niedzielnego meczu odbędzie się w emocje.tv.

KPR Gminy Kobierzyce już w najbliższy weekend rozpocznie drugą rundę spotkań w PGNiG Superlidze kobiet. Rywalkami Kobierek będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Transmisja niedzielnego meczu odbędzie się w emocje.tv.

Piotrcovia do tej pory zgromadziła na swoim koncie dziesięć punktów, na które składają się trzy wygrane i cztery porażki. W środę zawodniczki Krzysztofa Przybylskiego rozegrały zaległe spotkanie z MKS-em FunFloor Perłą Lublin i przegrały 18-26. Do czwartego w tabeli EUROBUDU JKS-u Jarosław tracą dwa oczka.

Największe zagrożenie ofensywne w zespole z Piotrkowa stanowią Aleksandra Oreszczuk, Małgorzata Trawczyńska oraz Joanna Waga. Mocnym punktem są również bramkarki – Karolina Sarnecka i Daria Opelt.

Kobierki mają na swoim koncie dwanaście punktów, o sześć mniej niż MKS Zagłębie Lubin i zajmują obecnie w tabeli najniższy stopień podium. Świetnie zaczęły ten sezon, pokonując na własnym parkiecie m.in. drużynę z Lublina. Ostatnie mecze nie należały jednak do udanych. Pierwszą rundę spotkań KPR kończy z bilansem czterech zwycięstw i trzech porażek.

– Jest nam przykro, że nie udało nam się zebrać więcej punktów. To jednak dopiero pierwsza runda z czterech i mam nadzieję, że w kolejnej jeszcze lepiej wykorzystamy nasz potencjał – mówi Andjela Ivanović, obrotowa wicemistrzyń Polski.

W poprzedniej serii kobierzyczanki musiały uznać wyższość broniącego tytułu MKS-u Zagłębia Lubin, który wygrał 27-24. Dobre zawody rozegrała wówczas Barbara Zima. Młoda bramkarka jest obecnie podstawowym wyborem trenerki Edyty Majdzińskiej, gdyż kontuzję leczy Beata Kowalczyk. Z gry przez uraz wyeliminowana jest na razie także Oliwia Domagalska.

W pierwszym meczu pomiędzy Kobierzycami a Piotrkowią lepsze okazały się te pierwsze, który po pogoni za wynikiem przez większość meczu udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrać 24-23. Na korzyść KPR-u przemawia również bilans wszystkich dotychczasowych starć – w osiemnastu spotkaniach triumfował jedenaście razy.

– W naszej lidze nie ma łatwych przeciwników i dlatego spodziewam się zaciętej walki.
Piotrków jest niewygodnym zespołem dla nas, ale przygotujemy się jak najlepiej i zrobimy wszystko, by punkty zostały u nas – dodaje Ivanović.

8. seria PGNiG Superligi kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

niedziela, 31 października, godz. 15
transmisja emocje.tv