Urwać punkty mistrzyniom – zapowiedź meczu z Perłą

14 sty 2020 |

Czas na rewanż! Kobierzyczanki swój kolejny mecz PGNiG Superligi Kobiet rozegrają już w środę, 15 stycznia. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lublin.

Czas na rewanż! Kobierzyczanki swój kolejny mecz PGNiG Superligi Kobiet rozegrają już w środę, 15 stycznia. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się z mistrzyniami Polski, MKS-em Perłą Lublin.

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń, Perła rywalizuje w fazie grupowej Pucharu EHF. W weekend uległa 18-35 duńskiemu zespołowi Odense Handbold. Za to na krajowym podwórku zawodniczki Roberta Lisa nie znalazły jeszcze w tym sezonie pogromczyń. W poprzedniej serii spotkań straciły jednak pierwsze punkty. Mimo prowadzenia MKS-u do przerwy, o końcowym wyniku przeciwko beniaminkowi ligi, EUROBUD-owi JKS Jarosław zadecydowały rzuty karne (29-29, k. 4-3). Obrończynie tytułu mają nad drugim w tabeli Zagłębiem dziewięć punktów przewagi.

  • Mocną stroną lublinianek jest na pewno współpraca z obrotowymi. Zarówno Asia Szarawaga, jak i Sylwia Matuszczyk są bardzo aktywne. Silny punkt to też bramka, która zawsze gra na wysokim poziomie skuteczności. – mówi kapitan zespołu z Kobierzyc, Mariola Wiertelak. – Myślę, że duże znaczenie będą miały problemy kadrowe Perły, bo kilka dziewczyn leczy kontuzje, a także zmęczenie wynikające z dużej częstotliwości grania.

KPR po sobotnim zwycięstwie nad Elblągiem umocnił się na trzeciej pozycji i traci do Lubina tylko dwa oczka. Bardzo dobre zawody rozegrały wtedy dwie młode zawodniczki – Karolina Wicik oraz Barbara Zima.

W pierwszej rundzie minimalnie lepszy był MKS, który wygrał w Kobierzycach 22-21. W historii starć obu drużyn kobierzyczanki nie pokonały mistrzyń Polski ani razu.

  • Zdajemy sobie sprawę z tego, że faworytem spotkania jest Perła, ale już w tym sezonie pokazałyśmy, że potrafimy grać z nimi jak równy z równym. Czeka nas trudne zadanie, ale jedziemy do Lublina po trzy punkty. – dodaje Wiertelak.

MKS Perła Lublin – KPR Kobierzyce
środa, 15 stycznia, godz. 18
Hala Globus ul. Kazimierza Wielkiego 8 Lublin

Pozostałe spotkania:
1. EUROBUD JKS Jarosław – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
2. EKS Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin
3. KPR Ruch Chorzów – Młyny Stoisław Koszalin