Urwać punkty w Koszalinie

17 wrz 2017 |

Przed nami czwarta seria pojedynków w PGNiG Superlidze Kobiet. KPR Kobierzyce zmierzy się w wyjazdowym meczu z Energą AZS-em Koszalin.

Przed nami czwarta seria pojedynków w PGNiG Superlidze Kobiet. KPR Kobierzyce zmierzy się w wyjazdowym meczu z Energą AZS-em Koszalin.

W pierwszej kolejce PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Edyty Majdzińskiej przegrały z KPR-em Jelenia Góra, a potem doznały dotkliwej porażki w Lublinie. W sobotni wieczór zdobyły jednak swoje pierwsze punkty w sezonie 2017/2018. Po zwycięstwie 37-25 nad UKS-em PCM Kościerzyną mają ich na koncie trzy i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Zawodniczki Energi także odniosły jedno zwycięstwo. W poprzedniej kolece okazały się minimalnie lepsze od beniaminka ligi, Korony Handball Kielce. Najwięcej bramek rzuciła Gabriela Urbaniak i to ona jest jedną z zawodniczek, na które kobierzyczanki muszą zwrócić szczególną uwagę.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w sierpniu, podczas Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wówczas lepszy okazała się ekipa z Koszalina, wygrywając 24-20.

Jedziemy tam walczyć, na pewno jedziemy tam po punkty. Mam nadzieję, że to się spełni, że zagramy super mecz -mówi Edyta Charzyńska, MVP ostatniego meczu.

Spotkanie odbędzie się w środę, 20 września o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie.