W bramce bez zmian – Beata Kowalczyk i Barbara Zima zostają w Kobierzycach

30 cze 2020 |

Obie bramkarki KPR-u Gminy Kobierzyce reprezentować będą klub w zbliżającym się sezonie 2020/2021. Beata Kowalczyk i Barbara Zima posiadają aktualne kontrakty.

Obie bramkarki KPR-u Gminy Kobierzyce reprezentować będą klub w zbliżającym się sezonie 2020/2021. Beata Kowalczyk i Barbara Zima posiadają aktualne kontrakty.

Barbara Zima to młodsza z doskonale spisującego się duetu bramkarek. Zawodniczka jest wychowanką KS Zgody Ruda Śląska, w ubiegłym sezonie ukończyła SMS ZPRP Płock. Ma za sobą występy w młodzieżowych kadrach Polski, w tym srebrny medal Mistrzostw Europy U-19 dywizji B w Warnie, a także debiut w seniorskiej drużynie. W mijającej kampani, zakończonej przez Kobierki zdobyciem brązowego medalu, w plebiscycie „Gladiatorów” otrzymała tytuł 'Odkrycia sezonu”.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mój debiut w PGNiG Superlidze zagrałam w Kobierzycach. Dziewczyny ciepło mnie przyjęły i czuję się tutaj bardzo dobrze. Mam nadzieję, że następny sezon także zakończymy z medalem – mówi Barbara Zima.

Beata Kowalczyk to doświadczona zawodniczka, która w przeszłości związana była z m.in z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, AZS-em Koszalin i GTPR-em Gdynia. Po rozpadzie drużyny w Gdyni jesienią 2018 roku zakończyła sportową karierę. Wznowiła ją jednak w sezonie 2019/2020 w barwach KPR-u Kobierzyce. Bramkarka ma na koncie również występy w reprezentacji Polski.

Jak każdy sportowiec zaczynam nowy sezon z ogromną determinacją i wiarą w sercu. Jestem przekonana, że nasza drużyna w tym sezonie powalczy o najwyższe cele, a spełnieniem moich sportowych marzeń byłby złoty medal zdobyty z KPR Kobierzyce. Trzymajcie za nas kciuki – dodaje Beata Kowalczyk.

Wcześniej podpisy na nowych kontraktach złożyły kapitan zespołu, Mariola Wiertelak, Kinga Jakubowska, Ola Kucharska, Monika Koprowska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Martyna Michalak, Natalia Janas, Karolina Wicik, Karolina Mokrzka oraz Aleksandra Tomczyk. Klub pozyskał także nowe zawodniczki – Zuzannę Ważną i Małgorzatę Buklarewicz.