W czwartek dwa mecze naszej młodzieży

16 lis 2023 | Mecze

Przed młodymi Kobierkami dwa ligowe spotkania. W czwartek do Kobierzyc przyjedzie Dziewiątka Legnica i Zagłębie Lubin.

Jako pierwsze na parkiet wybiegną podopieczne Martyny Michalak, które w 6. kolejce Dolnośląskiej Ligi Młodziczek podejmą UKS Dziewiątkę Legnica. 

KPR w poprzednim meczu pokonały we własnej hali SPR Polkowice 57-13. Dzięki zdobytym punktom kobierzyczanki awansowały na najniższy stopień ligowego podium i do wiceliderek tracą jedynie trzy oczka. W takiej samej sytuacji są również zawodniczki z Lubina, przy czym mają jedno spotkanie rozegrane mniej. 

W starciu z Polkowicami Nela Wnęk do protokołu wpisała się dwanaście razy, a po osiem trafień dołożyły Nina Koprowska i Aleksandra Leżaj. 

Najbliższymi rywalkami Kobierek są szczypiornistki Dziewiątki Legnica. Drużyna ta do tej pory rozegrała jedynie trzy mecze, z czego wygrała jeden. To plasuje legniczanki na ósmej pozycji w tabeli. 

Ostatnio UKS przegrał z drugim zespołem Jedynki Dzierżoniów 23-26. Najskuteczniejszą zawodniczką wśród legniczanek jest Alicja Rogala, która do tej pory zdobyła dwadzieścia bramek. 


6. kolejka Dolnośląskiej Ligi Młodziczek
KPR Gminy Kobierzyce - UKS Dziewiątka Legnica
czwartek, 16 listopada, 16:30

Ostatnie spotkanie we własnej hali rozegra drużyna Beaty Skalskiej. W 8. kolejce Dolnośląskiej Ligi Juniorek Kobierki podejmą SMS Zaglębie Lubin. 

Kobierzyczanki są w ligowej tabeli drugie. Na swoim koncie, przy jednym meczu rozegranym więcej, mają piętnaście punktów, czyli tyle samo, co liderki z Victorii Świebodzice. Podium zamyka właśnie SMS z dorobkiem dwóch wygranych i sześciu oczek.

W weekend wszystkie wspomniane zespoły rywalizowały ze sobą na ogólnopolskim turnieju Łączy Nas Niepodległa w Warszawie. Pierwsze miejsce zajęła Victoria, z którą Kobierki przegrały w finale 7-13. Wcześniej w fazie grupowej pokonały 13-7 lubinianki. 

W pierwszej rundzie podopieczne Beaty Skalskiej wygrały z SMS-em 27-25, a osiem bramek zdobyła Nikola Wronkowska. Sześć trafień dołożyły Zuzanna Bejmowicz i Justyna Pawełek. To właśnie ta trójka jest najskuteczniejsza w ekipie KPR-u w tym sezonie.

Wśród lubinianek największe zagrożenie w ataku stanowi Julia Szczędor oraz Maja Badowska. 

Spotkanie pomiędzy kobierzyczankami a zawodniczkami Zagłębia zaplanowano na godz. 20:00 w czwartek, 16 listopada.

8. kolejka Dolnośląskiej Ligi Juniorek
KPR Gminy Kobierzyce - SMS Zagłębie Lubin
czwartek, 16 listopada, 20:00