Zaczynamy drugi miesiąc przygotowań

31 lip 2020 |

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zakończyły właśnie obóz w Wągrowcu i niedługo rozpoczną drugi miesiąc okresu przygotowawczego do nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Sierpień minie im pod znakiem gier sparingowych.

Podopieczne Edyty Majdzińskiej zakończyły właśnie obóz w Wągrowcu i niedługo rozpoczną drugi miesiąc okresu przygotowawczego do nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Sierpień minie im pod znakiem gier sparingowych.

Kobierzyczanki wróciły do treningów 2 lipca. Na początku przeszły badania oraz testy sprawnościowe. Oprócz zajęć w terenie, na hali i siłowni, odbyły również wykłady z dietetykiem oraz fizjoterapeutą. Ponadto spotykały się na zajęciach teoretycznych i analizach wideo. Następnie wyjechały na tydzień do Wągrowca.

— Na obozie pracowaliśmy dosyć intensywnie, trzy treningi pozwalały w pełni wypełnić czas. Daliśmy też sobie jeden dzień na regenerację oraz pracę z trenerem mentalnym. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy, dziewczyny pokazały, że wiedzą, czego chcą. Bardzo solidnie zrealizowaliśmy większość założeń treningowych. Myślę, że zdobyty medal pokazał wszystkim, że drogą do sukcesu jest ciężka praca poparta dużym zaangażowaniem całego zespołu – mówi Trenerka Edyta Majdzińska.

Teraz przed Kobierkami pierwsze gry kontrolne. Już w sobotę (1.08) zmierzą się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Potem wezmą udział w turnieju Ekogwarancja Cup (7-8.08) organizowanym przez MKS Perłę Lublin. Oprócz gospodyń wystąpią na nim również Młyny Stoisław Koszalin.

— Zaczynamy okres pierwszych gier sparingowych. To czas na doskonalenie szczegółów na boisku, poprawę taktyki i zgrania dziewczyn. W najbliższym miesiącu dalej będziemy kształtować nasze przygotowanie motoryczne – dodaje Majdzińska.

W kolejny weekend (14-16.08) zawodniczki z Kobierzyc czekają gry kontrolne z niemieckim FSV Mainz 05 oraz wicemistrzem Polski, Metraco Zagłębiem Lubin. Kobierki rozegrają w sierpniu jeszcze dwa spotkania – ponownie z Zagłębiem (22.08) oraz Ruchem Chorzów (29.08). Start PGNiG Superligi kobiet planowany jest na 9 września.  

Sparingi to pierwszy raz, kiedy w trójkolorowych barwach wystąpią nowe zawodniczki – Małgorzata Buklarewicz oraz Zuzanna Ważna, które przeszły do Kobierzyc z Zagłębia Lubin.

— Myślę, że wspólny pobyt na obozie, wiele zajęć z trenerem mentalnym, pozwoliły, aby zespół się zintegrował. Gosia i Zuza świetnie odnalazły się w drużynie, dobrze czują się w nowej sytuacji. Mam nadzieję, że przełoży się to na ich poziom gry – kończy trenerka Kobierek.

*ze względu na wciąż istniejące zagrożenie koronawirusem, poszczególne punkty okresu przygotowawczego mogą ulec zmianie, z uwagi na bezpieczeństwo sparingi rozgrywane będą bez udziału publiczności