Zagłębie pokonane – KPR z kolejnym zwycięstwem

10 lis 2018 |

Derby są nasze, derby do nas należą!  Kobierzyczanki pokonały w hicie 10 kolejki Metraco Zagłębie Lubin 26-23.

Derby są nasze, derby do nas należą!  Kobierzyczanki pokonały w hicie 10 kolejki Metraco Zagłębie Lubin 26-23.

Przyjezdne przystępowały do tego spotkania jako drużyna niepokonana – w tym sezonie wygrały aż osiem spotkań, w tym ostatnie Perłę Lublin i Energę Koszalin. Kibice doskonale zdawali sobie sprawę, że emocji nie zabraknie i tak też było od samego początku. Po chwili i dwóch trafieniach Beaty Skalskiej gospodynie prowadziły już 3-1. Potem jednobramkową przewagę swojej drużynie wypracowała skrzydłowa reprezentacji Polski, Kinga Grzyb. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez całą pierwszą część gry – prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Wyrównany pojedynek mogliśmy obserwować również między słupkami. Doskonale spisywała się Monika Ciesiółka, która obroniła rzut karny Pielesz, a po drugiej stronie sporo problemów sprawiała kobierzyczankom Monika Maliczkiewicz. Na cztery minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 12-13. Już po gwizdku Malwinę Hartman z linii siódmego metra zatrzymała Ciesiołka i to jednak to KPR zszedł na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Prawdziwa walka zaczęła się po zmianie stron. Podopieczne Bożeny Karkut wyszły na parkiet mocno zmotywowane. Bramkę kontaktową zdobyła Zuzanna Ważna (19-18), ale szybko odpowiedziała Jakubowska. Szkoleniowiec Zagłębia poprosiła o czas i uwagi przekazane swoim zawodniczkom przyniosły skutek. Remis po 22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Trzy trafienia z rzędu przechyliły szalę zwycięstwa na ich stronę. Gwóźdź do trumny wbiła z kontrataku Mariola Wiertelak. Pierwsza przegrana lidera tabeli stała się faktem.

MVP spotkania wybrano Monikę Ciesiółkę.

KPR ma na swoim koncie już 18 punktów i niezmiennie zajmuje piątą pozycję.

Kolejny mecz kobierzyczanki rozegrają już w środę. O godz. 18:30 w hali ZSP w Karpaczu zmierzą się w kolejnych dolnośląskich derbach z KPR-em Jelenia Góra.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 26:23 (15:13)

KPR: Ciesiółka – Mączka 8 (3/4), Jakubowska 5, Skalska 3, Wiertelak 3, Dąbrowska 2, Wesołowska 2, Koprowska 1, Mokrzka 1, Walczak.
Karne: 3/4

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Ważna 6, Grzyb (1/1), Buklarewicz 3, Górna 2, Matieli 2, Milojević 2, Pielesz 2 (0/1), Hartman 1 (0/1), Priolli, Trawczyńska, Wasiak.
Karne: 1/3