Zuzanna Ważna na dłużej w Kobierzycach

23 cze 2022 |

Zuzanna Ważna zostaje w KPR-ze Gminy Kobierzyce! Obrotowa związała się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

Zuzanna Ważna zostaje w KPR-ze Gminy Kobierzyce! Obrotowa związała się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

Nasza zawodniczka jest wychowanką Piasta Chociwel, a superligową karierę rozpoczynała w KPR-ze Ruchu Chorzów. Stamtąd trafiła do MKS-u Zagłębia Lubin, a od sezonu 2020/2021 jest związana z Kobierkami.

Zuza w tym sezonie była podstawową obrotową zespołu. Wystąpiła w 27 spotkaniach ligowych, w których zdobyła 64 bramki i w czterech meczach pucharowych, gdzie zapisała na swoim koncie sześć trafień.

– Uważam, że rozwinęłam się w tym klubie w wielu aspektach, przede wszystkim otrzymuje dużo minut na boisku, co jest dla mnie bardzo ważne. Ciężko pracujemy, by osiągnąć sukces, a to, ile potu w to wkładamy owocuje medalami i pucharem Polski. Liczę na kolejny krok do przodu w swoim rozwoju, a możliwość grania z zespołami zagranicznymi to duża lekcja dla zawodnika, dlatego zdecydowałam się zostać w KPR-ze – mówi Zyta.

Występy w KPR-ze Kobierzyce:
Sezon 2020/2021 – 2. miejsce
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce i PGNiG Puchar Polski

Wcześniej klub opuściły dwie zawodniczki – Barbara Zima i Paulina Ilnicka. Zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską wzmocnią Katarzyna Cygan i Patrycja Chojnacka. Nową umowę podpisała Karolina Wicik, Patrycja Kozioł i Małgorzata Buklarewicz. Ważne kontrakty mają: Beata Kowalczyk, Natalia Janas, Mariola Wiertelak, Aleksandra Tomczyk, Alona Shupyk, Vitoria Macedo, Oliwia Domagalska, Zorica Despodovska, Andjela Ivanović, Aleksandra Kucharska i Aleksandra Olek.